Про музей

Краєзнавчий музей в місті Кременець Тернопільської області був відкритий в 1937 році при ліцеї. Зараз він   знаходиться в центральній частині міста в будинку, де раніше розміщувалася духовна семінарія. Головною прикрасою цього асиметричного двоповерхової будівлі, покритого сірої штукатуркою, є великі напівкруглі вікна і тонкі білі рельєфні виступи навколо них. Експозиція музею розміщена в 10 кімнатах. Найбільший інтерес для відвідувачів представляють експонати, які були зібрані на початку відкриття цієї установи. Цей краєзнавчий музей входить до списку найбільших музеїв області. Кількість виставлених експонатів налічує понад 65 тисяч, у сховищах же знаходиться ще 1500 цінних предметів. У залах представлені предмети історичного минулого та сучасного життя. У музеї зберігаються знайдені під час археологічних розкопок предмети побуту та роботи народного промислу. Тут можна побачити особисті речі та творчі роботи польського поета Юліуша Словацького, а також експонати, які свідчать про приїзд в 1846 році в Кременецький район Тараса Шевченка. 

Краєзнавчий музей в місті Кременець Тернопільської області був відкритий в 1937 році при ліцеї. Зараз він знаходиться в центральній частині міста в будинку, де раніше розміщувалася духовна семінарія. Головною прикрасою цього асиметричного двоповерхової будівлі, покритого сірої штукатуркою, є великі напівкруглі вікна і тонкі білі рельєфні виступи навколо них.

Експозиція музею розміщена в 10 кімнатах. Найбільший інтерес для відвідувачів представляють експонати, які були зібрані на початку відкриття цієї установи. Цей краєзнавчий музей входить до списку найбільших музеїв області. Кількість виставлених експонатів налічує понад 65 тисяч, у сховищах же знаходиться ще 1500 цінних предметів.

У залах представлені предмети історичного минулого та сучасного життя. У музеї зберігаються знайдені під час археологічних розкопок предмети побуту та роботи народного промислу. Тут можна побачити особисті речі та творчі роботи польського поета Юліуша Словацького, а також експонати, які свідчать про приїзд в 1846 році в Кременецький район Тараса Шевченка.

Музей доступний всім відвідувачам по буднях і вихідних з 10:00 до 16:30, крім вівторка та середи.